LOVE Eesti T-särgi tegin Sulle, eestlane.

See särk on inspireeritud sellest, kui olin mitmeid aastaid Eestist eemal ja mõistsin, miks mulle Eesti meeldib.

See särk räägib loo Eestist ja on just mõeldud Sulle, kui tahad rääkida sama lugu. Seda Eesti särki kandes tajud, kui tore on Eestis ühest otsast teise sõita ja kui vähe aega see tegelikult nõuab võrreldes teiste maadega. Hommikused ummikud, mis tegelikult on lühikesed hetked suurlinnade tundide kõrval. Olen teinud šašlõkki lõkkel, mille peale austraalane on öelnud “What kind of cooking is that?” ja peale maitsemist küsib juurde, sest see on omamoodi hea toiduelamus. Meil on lai valik seeni ja marju metsas, mida palmide maalt vist ei leiagi… Me oleme 20 minutilise autosõidu kaugusel loodusest, tee ainult RMK äpp lahti või mis iganes aja hetkel me sinna minna tahame, loodus on meie lähedal. Ja mis peamine, igaüks meist, kes on tulnud soojalt maalt tagasi puhkamast või mõnelt muult kaugemalt reisilt, siis see tunne, kui hingad esimesed sõõmud seda mõnusat Eesti õhku, on midagi erilist. Jah, meil on ka talv ja see esimese lume ootus on alati midagi müstilist ja paneb alati ahhetama ning tunneme sellest rõõmu. Kui talv on mõned kuud kestnud, hakkame me igatsema suve ja paljud lähevad reisile (kui sai veel). Samas usun, et iga eestlane läheb sinna igatsusest Eesti suve järgi, täitma seda tühimikku, mis talvega tekib. Talv on meil tore, aga neid sooje suveõhtuid päikeseloojanguga ei vahetaks ma ühegi teise riigi vastu välja. Selle särgiga, kallis eestlane, saad Sa jutustada seda, mida ei saa ühegi teise särgiga jutustada ükskõik, kus Sa ei asuks.
Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on love-eesti-vai.png

Jälgi meid Facebookis

432 Converted

OEKO-TEX – Mida see tähendab?

OEKO-TEX - Mida see tähendab?

STANDARD 100 by OEKO-TEX®

OEKO-TEX® STANDARD 100 on üks maailma tuntumaid silte tekstiilidele, mida on testitud kahjulike ainete suhtes. See tähendab klientidele usaldusväärsust ja kõrget tooteohutust. Siit saate teada, mida tähendab STANDARD 100 ja miks tasub tekstiilide ostmisel seda silti kontrollida.

Mida silt tähistab?

BC certification oeko


Kui tekstiilitootel on märgistus STANDARD 100, võite olla kindel, et selle toote kõiki komponente, s.t kõiki niite, nööpe ja muid tarvikuid, on testitud kahjulike ainete suhtes ja seetõttu on toode inimese tervisele ohutu. Testi viivad läbi sõltumatud OEKO-TEX® partnerinstituudid ulatusliku OEKO-TEX® kriteeriumide põhjal. Testis võetakse arvesse arvukalt reguleeritud ja reguleerimata ühendeid, mis võivad olla kahjulikud inimeste tervisele. Paljudel juhtudel ületavad STANDARD 100 piirväärtused riiklikke ja rahvusvahelisi nõudeid. Kriteeriumeid ajakohastatakse vähemalt üks kord aastas ja seda täiendatakse uute teaduslike teadmiste või seaduses sätestatud nõuetega.

Milliseid tooteid saab sertifitseerida?

Põhimõtteliselt võivad saavad kõik tekstiilitooted igas töötlemisetapis STANDARD 100 sertifikaadi, alates niitidest kuni valmis kangaste ja valmistoodeteni. Moodulsüsteemi kohaselt testitakse kõiki komponente ja koostisosi enne, kui valmis tootel on lubatud anda STANDARD 100 märgistus. Siia kuuluvad niidid, nööbid, tõmblukud ja vooderdised. Vastavalt neile kohaldatavatele kriteeriumidele testitakse ka välismaterjalile kantud trükiseid ja katteid kahjulike ainete suhtes. Kui lasteriided, rõivad, kodutekstiilid või dekoratiivmaterjalid kannavad STANDARD 100 märgistust, tähistab see usaldust.

Mis on tooteklassid?

Tooteklass on rühm erinevaid artikleid, mis on liigitatud vastavalt nende kavandatud kasutusotstarbele.

 1. tooteklass: hõlmab imikutele mõeldud tooteid ning sellel on kõige rangemad nõuded ja piirväärtused.
 2. tooteklass: hõlmab tooteid, mis puutuvad kokku nahaga: pluusid, särgid, aluspesu, madratsid jne.
 3. tooteklass: hõlmab tooteid, mis ei puutu kokku nahaga või millel on minimaalne kokkupuude nahaga: jakid ja vestid, vööd jne.
 4. tooteklass: sisaldab kaunistusmaterjale, sealhulgas sisustuseks kasutatavaid tooteid ja tarvikuid, nagu lauarätid, kardinad, polsterduskangad jne.

Millised sertifikaadid kehtivad meie kangastele ja trükisele?

Kleebime.ee poolt müügil olevad t-särgid ja pusad omavad OEKO-TEX® STANDARD 100 II klassi sertifikaati (kood 1501003).

Samuti omab trükiseks kasutatav materjal OEKO-TEX® STANDARD 100 I klassi sertifikaati (kood 07.0.50430).

Lisaks omab trükis ka veel Vegan sertifikaati. Sertifikaati saate vaadata siit https://www.poli-tape.de/fileadmin/user_upload/DownloadsEn/Certificates/V-Label_licence_certificate_POLI-TAPE.pdf

Vegan cert

Kuidas kontrollida, kas vastav toode omab sertifikaati ja mis klassi ta kuulub?

Seda saate kontrollida hõlpsasti, kui sisestate tootesildil oleva numbri OEKO-TEX lehel olevasse lahtisse, mis asub siin: https://www.oeko-tex.com/en/label-check

csm MiG Label Zertifikatsnr engl 1 94f057f8f5

Kasutatud allikad:

https://www.oeko-tex.com

Mis on orgaaniline puuvill ja miks ta hea on LOE

RIIETE HOOLDUSJUHENDID

RIIETE HOOLDUSJUHENDID

Dekoratsiooniga riideesemed peske alati pahupidi, nii väldite dakoratsiooni kulumist või vigastamist.

käsitis või masinpesu
Riideeset võite pesta käsitsi või masinas, kraadimärk viitab pesemistemperatuurile.
Käsipesu
Õrnpesu, täitke pesumasin poolikult.
Triikimine
Triikimine lubatud, punktid osutavad madalale või kõrgele triikimistemperatuurile.
lubatud käsipesu
Lubatud ainult käsipesu, kuni 40°, vältige hõõrumist, leotamist ja väänamist.
trummelkuivatus keelatud
Trummelkuivatus keelatud, sümbol esineb juhul, kui trummelkuivatus võib riiet kahjustada.
trummel kuivatus
Trummelkuivatus madalal temperatuuril, punktid märgivad madalat või kõrget temperatuuri.

Esitame mõned lihtsad juhised selle kohta, kuidas 100% puuvillast T-särki tuleks õigesti puhastada ja hooldada. Järgmisi 9 reeglit silmas pidades saate oma T-särkide loomulikku kulumist märkimisväärselt aeglustada ja pikendada nende eluiga.

Kuidas T-särki puhastada ja hooldada, nii et see kestaks kauem:

 1. Peske vähem
 2. Peske koos sarnaste värvidega
 3. Peske jaheda veega, nt 30 kraadi juures
 4. Peske (ja kuivatage) tagurpidi
 5. Kasutage õigeid pesuvahendeid (sh kogus)
 6. Vältige trummelkuivatust
 7. Triikida tagurpidi
 8. Hoidke t-särki õigesti: kokku voldituna, riidepuul. Vältida otsest päikesevalgust
 9. Võimalusel tegelege plekieemaldusega koheselt – plekk loputada sooja veega ja seejärel lisada pehmet pesuvahendit või seepi

OEKO-TEX – Mida see tähendab?

Orgaaniline puuvill / Organic cotton

orgaaniline puuvill

Seletame lahti mis õigupoolest peitub selle märgi taga ja mis on Organic 100 content standard

Orgaanilise sisalduse standardit (OCS) kohaldatakse kõigi orgaaniliste materjalide suhtes, mis sisaldavad 95–100 protsenti orgaanilist materjali. OCS kontrollib orgaanilise materjali olemasolu ja kogust lõpptootes ning jälgib tooraine voogu selle allikast lõpptoodanguni.
OCS 100 tugineb kolmanda osapoole kontrollile, et kinnitada, kas lõpptoode sisaldab antud mahepõllumajanduslikult kasvatatud materjali täpset kogust. OCS võimaldab läbipaistvat, järjepidevat ja terviklikku sõltumatut hindamist ja tõendamist orgaaniliste materjalide sisalduse väidete kohta toodetele. OCS 100 hõlmab vähemalt 95 protsenti sertifitseeritud orgaanilisi materjale sisaldava toote töötlemist, tootmist, pakendamist, märgistamist, kauplemist ja levitamist. OCS kasutatakse selleks, et anda ettevõtetele sertifikaat kvaliteedi müümiseks.

Mis aga on orgaaniline puuvill ja miks ta on parem kui tavaline

Orgaaniline puuvill

Orgaaniline puuvill koosneb looduslikest kiududest ja seda kasvatatakse väetisi ja mürgiseid pestitsiide kasutamata. Orgaaniline puuvill kasvab seetõttu aeglasemalt kui mitteorgaaniline puuvill, kuid sellel on tavaliselt tugevamad ja paremad kiud.

Omadused
Looduslik, pehme, paindlik, hingav, imav, taastuv, biolagunev ja teie nahale parem kui tavaline puuvill.

Tootmisriigid
Palju orgaanilist puuvilla toodetakse Indias, Hiinas, Türgis, Ameerika Ühendriikides, Ladina-Ameerikas ja tänapäeval ka Aafrikas. Tadžikistan Kesk-Aasias on suhteliselt väike mahepuuvilla pakkuja, kuid selle toodang on viimase aastaga kasvanud 200%.

Muld
Orgaanilise puuvilla tootmine nõuab rohkem mulda kui tavaline puuvill. Põllumajandus vajab iga kord uut põllumaad, et muld püsiks terve ja ei vaesuks. Pealegi saavad nii põllumehed oma toitu edasi kasvatada. Orgaanilise puuvilla tootmine tähendab, et seetõttu ei kasutata väetisi ega pestitsiide, muld püsib palju puhtam kui tavalise puuvilla puhul. Putukad hoitakse eemal „kasulike putukate” kasutamisega. See tähendab, et putukate eemalhoidmiseks kasutatakse putukate looduslikke vaenlasi. Teine lahendus on bakterite kasutamine.

Töö
Orgaanilist puuvilla korjatakse tavaliselt käsitsi, mitte masinatega. Masinate kasutamiseks on vaja keemilisi defoliante, mis pole keskkonnasõbralikud. Üldiselt on orgaanilise puuvilla tootmine töötajatele parem kui tavalise puuvilla tootmine. Orgaanilise puuvilla tootmine väldib mürgiste pestitsiidide kasutamist, mis on sageli seotud põllumajandustootjate terviseprobleemidega. Väetiste ja pestitsiidide kasutamine on kallis ning.

Veekasutus
Orgaanilise puuvilla tootmisel on veekasutus sarnane traditsioonilise puuvilla tootmise veekasutusega. 1 kilogrammi puuvilla tootmiseks vajate umbes 10 000 kuni 20 000 liitrit vett.

Värvained
Orgaanilise puuvilla värvimisprotsess toimub looduslike värvainete kasutamisel, milles on vähe metalli ja väävlit. Veepõhine tint või pigment ilma raskmetallideta on orgaanilisest puuvillast laialdaselt kasutatavad värvained ja avaldavad keskkonnale vähem negatiivset mõju.

Kulud
Üldiselt on orgaanilise puuvilla tootmise kulud tavalisest puuvillast suuremad. Orgaaniline puuvill on umbes 20–30% kallim kui tavaline puuvill.

Telli endale meie naiste t-särk Foxy Origami Organic E-poest

Kasutatud allikad:

https://www.aestheticstories.com/cotton-vs-organic-cotton/

https://certifications.controlunion.com/en/certification-programs/certification-programs/ocs-100-organic-content-standard