OEKO-TEX – Mida see tähendab?

OEKO-TEX - Mida see tähendab?

STANDARD 100 by OEKO-TEX®

OEKO-TEX® STANDARD 100 on üks maailma tuntumaid silte tekstiilidele, mida on testitud kahjulike ainete suhtes. See tähendab klientidele usaldusväärsust ja kõrget tooteohutust. Siit saate teada, mida tähendab STANDARD 100 ja miks tasub tekstiilide ostmisel seda silti kontrollida.

Mida silt tähistab?

BC certification oeko


Kui tekstiilitootel on märgistus STANDARD 100, võite olla kindel, et selle toote kõiki komponente, s.t kõiki niite, nööpe ja muid tarvikuid, on testitud kahjulike ainete suhtes ja seetõttu on toode inimese tervisele ohutu. Testi viivad läbi sõltumatud OEKO-TEX® partnerinstituudid ulatusliku OEKO-TEX® kriteeriumide põhjal. Testis võetakse arvesse arvukalt reguleeritud ja reguleerimata ühendeid, mis võivad olla kahjulikud inimeste tervisele. Paljudel juhtudel ületavad STANDARD 100 piirväärtused riiklikke ja rahvusvahelisi nõudeid. Kriteeriumeid ajakohastatakse vähemalt üks kord aastas ja seda täiendatakse uute teaduslike teadmiste või seaduses sätestatud nõuetega.

Milliseid tooteid saab sertifitseerida?

Põhimõtteliselt võivad saavad kõik tekstiilitooted igas töötlemisetapis STANDARD 100 sertifikaadi, alates niitidest kuni valmis kangaste ja valmistoodeteni. Moodulsüsteemi kohaselt testitakse kõiki komponente ja koostisosi enne, kui valmis tootel on lubatud anda STANDARD 100 märgistus. Siia kuuluvad niidid, nööbid, tõmblukud ja vooderdised. Vastavalt neile kohaldatavatele kriteeriumidele testitakse ka välismaterjalile kantud trükiseid ja katteid kahjulike ainete suhtes. Kui lasteriided, rõivad, kodutekstiilid või dekoratiivmaterjalid kannavad STANDARD 100 märgistust, tähistab see usaldust.

Mis on tooteklassid?

Tooteklass on rühm erinevaid artikleid, mis on liigitatud vastavalt nende kavandatud kasutusotstarbele.

  1. tooteklass: hõlmab imikutele mõeldud tooteid ning sellel on kõige rangemad nõuded ja piirväärtused.
  2. tooteklass: hõlmab tooteid, mis puutuvad kokku nahaga: pluusid, särgid, aluspesu, madratsid jne.
  3. tooteklass: hõlmab tooteid, mis ei puutu kokku nahaga või millel on minimaalne kokkupuude nahaga: jakid ja vestid, vööd jne.
  4. tooteklass: sisaldab kaunistusmaterjale, sealhulgas sisustuseks kasutatavaid tooteid ja tarvikuid, nagu lauarätid, kardinad, polsterduskangad jne.

Millised sertifikaadid kehtivad meie kangastele ja trükisele?

Kleebime.ee poolt müügil olevad t-särgid ja pusad omavad OEKO-TEX® STANDARD 100 II klassi sertifikaati (kood 1501003).

Samuti omab trükiseks kasutatav materjal OEKO-TEX® STANDARD 100 I klassi sertifikaati (kood 07.0.50430).

Lisaks omab trükis ka veel Vegan sertifikaati. Sertifikaati saate vaadata siit https://www.poli-tape.de/fileadmin/user_upload/DownloadsEn/Certificates/V-Label_licence_certificate_POLI-TAPE.pdf

Vegan cert

Kuidas kontrollida, kas vastav toode omab sertifikaati ja mis klassi ta kuulub?

Seda saate kontrollida hõlpsasti, kui sisestate tootesildil oleva numbri OEKO-TEX lehel olevasse lahtisse, mis asub siin: https://www.oeko-tex.com/en/label-check

csm MiG Label Zertifikatsnr engl 1 94f057f8f5

Kasutatud allikad:

https://www.oeko-tex.com

Mis on orgaaniline puuvill ja miks ta hea on LOE

Uudiskirjaga liitumine ei tee paha!

Liitu meie uudiskirjaga ja saad 7% sooduskoodi. Lubame, et saadame uudiskirja kord kuus.