Orgaaniline puuvill / Organic cotton

orgaaniline puuvill

Seletame lahti mis õigupoolest peitub selle märgi taga ja mis on Organic 100 content standard

Orgaanilise sisalduse standardit (OCS) kohaldatakse kõigi orgaaniliste materjalide suhtes, mis sisaldavad 95–100 protsenti orgaanilist materjali. OCS kontrollib orgaanilise materjali olemasolu ja kogust lõpptootes ning jälgib tooraine voogu selle allikast lõpptoodanguni.
OCS 100 tugineb kolmanda osapoole kontrollile, et kinnitada, kas lõpptoode sisaldab antud mahepõllumajanduslikult kasvatatud materjali täpset kogust. OCS võimaldab läbipaistvat, järjepidevat ja terviklikku sõltumatut hindamist ja tõendamist orgaaniliste materjalide sisalduse väidete kohta toodetele. OCS 100 hõlmab vähemalt 95 protsenti sertifitseeritud orgaanilisi materjale sisaldava toote töötlemist, tootmist, pakendamist, märgistamist, kauplemist ja levitamist. OCS kasutatakse selleks, et anda ettevõtetele sertifikaat kvaliteedi müümiseks.

Mis aga on orgaaniline puuvill ja miks ta on parem kui tavaline

Orgaaniline puuvill

Orgaaniline puuvill koosneb looduslikest kiududest ja seda kasvatatakse väetisi ja mürgiseid pestitsiide kasutamata. Orgaaniline puuvill kasvab seetõttu aeglasemalt kui mitteorgaaniline puuvill, kuid sellel on tavaliselt tugevamad ja paremad kiud.

Omadused
Looduslik, pehme, paindlik, hingav, imav, taastuv, biolagunev ja teie nahale parem kui tavaline puuvill.

Tootmisriigid
Palju orgaanilist puuvilla toodetakse Indias, Hiinas, Türgis, Ameerika Ühendriikides, Ladina-Ameerikas ja tänapäeval ka Aafrikas. Tadžikistan Kesk-Aasias on suhteliselt väike mahepuuvilla pakkuja, kuid selle toodang on viimase aastaga kasvanud 200%.

Muld
Orgaanilise puuvilla tootmine nõuab rohkem mulda kui tavaline puuvill. Põllumajandus vajab iga kord uut põllumaad, et muld püsiks terve ja ei vaesuks. Pealegi saavad nii põllumehed oma toitu edasi kasvatada. Orgaanilise puuvilla tootmine tähendab, et seetõttu ei kasutata väetisi ega pestitsiide, muld püsib palju puhtam kui tavalise puuvilla puhul. Putukad hoitakse eemal „kasulike putukate” kasutamisega. See tähendab, et putukate eemalhoidmiseks kasutatakse putukate looduslikke vaenlasi. Teine lahendus on bakterite kasutamine.

Töö
Orgaanilist puuvilla korjatakse tavaliselt käsitsi, mitte masinatega. Masinate kasutamiseks on vaja keemilisi defoliante, mis pole keskkonnasõbralikud. Üldiselt on orgaanilise puuvilla tootmine töötajatele parem kui tavalise puuvilla tootmine. Orgaanilise puuvilla tootmine väldib mürgiste pestitsiidide kasutamist, mis on sageli seotud põllumajandustootjate terviseprobleemidega. Väetiste ja pestitsiidide kasutamine on kallis ning.

Veekasutus
Orgaanilise puuvilla tootmisel on veekasutus sarnane traditsioonilise puuvilla tootmise veekasutusega. 1 kilogrammi puuvilla tootmiseks vajate umbes 10 000 kuni 20 000 liitrit vett.

Värvained
Orgaanilise puuvilla värvimisprotsess toimub looduslike värvainete kasutamisel, milles on vähe metalli ja väävlit. Veepõhine tint või pigment ilma raskmetallideta on orgaanilisest puuvillast laialdaselt kasutatavad värvained ja avaldavad keskkonnale vähem negatiivset mõju.

Kulud
Üldiselt on orgaanilise puuvilla tootmise kulud tavalisest puuvillast suuremad. Orgaaniline puuvill on umbes 20–30% kallim kui tavaline puuvill.

Telli endale meie naiste t-särk Foxy Origami Organic E-poest

Kasutatud allikad:

https://www.aestheticstories.com/cotton-vs-organic-cotton/

https://certifications.controlunion.com/en/certification-programs/certification-programs/ocs-100-organic-content-standard

Uudiskirjaga liitumine ei tee paha!

Liitu meie uudiskirjaga ja saad 7% sooduskoodi. Lubame, et saadame uudiskirja kord kuus.